Augusztus utolsó hetében kérte egy hölgy egyesületünk segítségét 4 csincsilla elhelyezésének ügyében,melyek sajnálatos mód prémezésre voltak tartva.Családjuk egy tagja régebben leadásra tenyésztette őket a Kaposvári szőrmegyárba amit a hölgy ellenzett,mivel sajnálta szegényeket,ami teljesen érthető.A megmaradt túlélőknek az állomány felszámolását követően egy szebb életet szeretett volna nyújtani,nem azt amiben addig éltek.Egyesületünk is elítél minden állatkínzási formát,és oktalan élet kioltására való tevékenységet. Ezért azonnal igent mondtunk a hölgy kérésére és elhoztuk őket. A három bak és egy nőstény csincsilla a prémező ketrecben éltek eddig.A nem szakszerü tartás miatt szőrük ápolatlan,egyikük haspuffadással küzd,a lánynak az átvételkor hasmenése volt,és egy bak annyira félt,hogy minden közeledéstől nagyon sírt. Megpróbáltatásaik ellenére nem harapnak,barátkoznak az emberrel. Felvettük a kapcsolatot a WeLoveChin Szombathelyi csicsillamentés egyik alapítójával aki rengeteget segített,hogy a Budapesti csincsillamentésel az Együtt a Kisállatokért Alapítvánnyal együttműködve tudjunk közösen segíteni kis védenceinknek. Az Együtt a Kisállatokért Alapítvány átvállalta a 4 csini további szakszerü ellàtását,elhelyezését és gazikhoz juttatását.Viszont a Budapesti utat meg kellett szervezni,ami idő volt.Amíg előkészítettük utazásukat,addig egyik önkéntesünk vállalta a kis banda ideiglenes elhelyezését. Ma hajnalban egy nagyon kedves fiatalember jött a csinikért,aki egy fuvarkérésnek eleget téve,önkéntesként segített nekünk. Három szervezet együttes munkájával és egy önzetlen fiatalember segítségével a négy csincsilla megkezdte új,szabad és boldog életét. Ezúton is köszönjük a rengeteg segítséget! 💓